Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ? | Blog | Vivarteza

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ?

Paradox - Shape Image
Paradox - Shape Image
Paradox - Shape Image
Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ? | Blog | Vivarteza

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ?

Sosyal medya danışmanlığı, sosyal medya yönetiminin profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak amacı ile verilen bir danışmanlık hizmetidir. Sosyal medya danışmanlığı ile firmaların sosyal medya hesaplarını profesyonel bir şekilde yönetebilmesi ve hedef kitlelerine ulaşabilmeleri mümkün hale gelmektedir.

Sosyal medya, internetin insan hayatında önemli bir hal alması ile birlikte kişiler tarafından yoğun bir şekilde talep gören bir iletişim kanalıdır. Son derece etkili ve diğer iletişim kanallarına göre daha interaktif olan sosyal medya, firmaların da yoğun bir şekilde kullanıldığı bir mecradır. Tüketicilerin sık sık tercih ettiği mecralar arasında yer alması sosyal medyanın firmalar tarafından kullanılmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda sosyal medya danışmanlığının da firmaların sosyal medya hesaplarını profesyonel ve kaliteli bir şekilde kullanabilmesi içn son derece önemli bir danışmanlık türü olduğunu ifade edebiliriz.

Sosyal medya danışmanlığı sosyal medya üzerinden firmaların hedef kitlelerine ulaşmasını sağlamak amacı ile sunulan bir danışmanlık hizmetidir. Marka ve firmaların dijital mecralarda konumlanmasını sağlayan sosyal medya danışmanlığı ile firmaların profesyonel paylaşımlar ile hedef kitlelerini etkileyebilmeleri mümkün hale gelmektedir. Peki, sosyal medya danışmanlığı ve sosyal medya yönetimi nasıl olmalıdır? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalıdır ?

Sosyal medyanın profesyonel bir şekilde yönetilmesi gerektiğinden bahsettik. Bu kapsamda sosyal medya danışmanı aracılığı ile öncelikle hedef kitle analizinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hedef kitle analizi sosyal medya reklamları ile başarı elde edilmesi için son derece önemlidir. Bu sayede hedef kitlenizin hangi mecralarda olduğunu ve takip ettiği alanları öğrenebilirsiniz. Hedef kitlenizin bulunduğu mecra ve takip ettiği alanlara göre sosyal medya paylaşımlarınızı planlayabilir ve hedef kitlenize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sosyal medyadan hedef kitlenize ulaşabilmeniz için paylaşımlarınızı düzenli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde hedef kitlenizi etkileyebilmeniz mümkün değildir. Sosyal medya hesaplarınız aracılığı ile hedef kitlenize ulaşmak ve ürünlerinizi, hizmetlerinizi tanıtmak ve satmak istiyorsanız mesajlara ve yorumlara mutlaka cevap vermelisiniz. Her vermediğiniz cevap bir müşterinizi kaybetmenize neden olmaktadır.

Sosyal medya danışmanın çeşitli görevleri vardır. Peki, bu görevler nelerdir?

Sosyal Medya Danışmanının Görevleri

Sosyal medya danışmanın çeşitli görevlerinin olduğundan bahsettik. Sosyal medya danışmanlarının söz konusu görevlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

·     Sosyal medya danışmanları görev aldıkları kurumlar için sosyal medya hesapları oluşturmaktadır. Oluşturduğu bu sosyal medya hesaplarını yukarıda bahsedilen kriterleri göz önüne alarak yönetmektedir.

·     Sosyal medya danışmanları pazarlama ve reklam stratejileri oluşturmaktadır. Yapılan ve oluşturulan bu stratejilerin takibi ise yine sosyal medya danışmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

·     Sosyal medya danışmanları faaliyet gösterdiği kuruma ait kampanya, etkinlik, bilgi ve anketleri oluşturarak duyurumda bulunmaktadır.

·     Söz konusu danışmanlar gerçekleştirilen her ankete ve etkinliğe yönelik etkileşim raporunu kaydedip sunar.

·     Sosyal ağlarda ki görsel tasarımlar sosyal medya danışmanları tarafından yönetilir.

·     Kampanya ve reklamlara yönelik geri dönüşleri alır ve firmaya iletir. Bu sayede firmanın sosyal medya reklamlarının etkisini ölçebilmesi mümkün hale gelir.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Profesyonel sosyal medya yönetiminin ve danışmanlığının işletmeler için ne denli önemli olduğundan bahsettik. Bu noktada alanında uzman bir danışmandan destek almak doğru olacaktır. Firmamız kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetini önemseyerek hizmetler vermektedir. Siz de bu hizmetlerden yararlanarak başarılı bir şekilde sosyal medya hesabı kullanmak için bizi tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçerek sosyal medya yönetimi ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak olacaktır.

Vivarteza Call To Action Image

Fikirleriniz İçin Mükemmel Çözümler

Hemen Teklif Alın Hemen Teklif Alın
Paradox Illustration Image