Tıklama Akışı Verileri Nedir ve Neden Yararlıdır? | Blog | Vivarteza

Tıklama Akışı Verileri Nedir ve Neden Yararlıdır?

Paradox - Shape Image
Paradox - Shape Image
Paradox - Shape Image
Tıklama Akışı Verileri Nedir ve Neden Yararlıdır? | Blog | Vivarteza

Tıklama Akışı Verileri Nedir ve Neden Yararlıdır?

İş sonuçlarınızı iyileştirmek için dahili verileri kullanmanın sayısız yolu vardır. Ayrıca web sitenizin kullanıcılarının davranışlarını şirketinizin web sitesiyle ilgili kararları bildirmek için kullanmıyorsanız, kaçırıyorsunuz demektir.

Şans eseri, tıklama akışı verilerinin toplanması bu boşluğu doldurabilir. Ve rakipleriniz hakkında daha sağlam bir anlayış elde etmek için mevcut bilgileriniz eksikse, tıklama akışı verileri de bu konuda yardımcınız olabilir.

Bu yazımızda tıklama akışı verilerinin önemini ve tıklama akışı verilerini neden kullanmanız gerektiğini sizlere anlatacağız.

Tıklama Akışı Verileri Nedir?

Tıklama akışı verileri, bir kullanıcının web sitesinde gezinirken toplanan bilgilerini ifade eder. Bu terimin, kullanıcıların hangi sayfaları ziyaret ettiği ve sayfadaki davranışları hakkındaki verileri izleme, analiz etme ve raporlama anlamına gelen tıklama akışı analitiği bağlamında tartışıldığını duyabilirsiniz. Tıklama akışı verileri, kullanıcıların bir web sitesinde nasıl gezindiğini gösteren bir pencere sunar. Ekibiniz daha sonra hayati iş kararları almak için bu bilgileri kullanabilir.

"Tıklama akışı" terimini duyduğunuzda bir yol haritası hayal edin. Harita, kullanıcının gittiği yolları veya tıkladığı ve ziyaret ettiği yerleri detaylandırır. Bu yol haritasına bakarak şirketiniz, kullanıcıların nasıl davrandığına dair bütünsel bir bakış açısı kazanır.

Bir avuç insanın web sitenizi nasıl kullandığını görmek önemlidir, ancak tıklama verilerinin gerçek değeri, binlerce kullanıcıdan alınan verilerin kaydedilmesinden gelir. Birçok kullanıcı hakkında tıklama akışı verileri elde ederek, kullanıcıların izlediği kalıpları ve eğilimleri fark etmeye başlayacaksınız.

Örneğin, kullanıcılar genellikle kelime öbeğinde belirli bir paragrafa gelip tıklıyor mu? Eğer öyleyse, kapsamlılık için kopyanızı gözden geçirmeyi düşünebilirsiniz. Bu, tıklama akışı verilerinin sitenizin neleri daha iyi yapabileceğine dair içgörü sağlayarak nasıl bir etki yaratabileceğinin yalnızca bir örneğidir.

Tıklama verilerini sitenizi destekleyen sunucuda ya da kullanıcının web tarayıcısında depolamak mümkündür. Alternatif olarak, çevrimiçi reklam ağları ve internet servis sağlayıcıları da bu bilgileri kaydedebilir ve saklayabilir.

Bilgilerinizi topladıktan sonra, tıklama akışı veri analizini tamamlamaya ve değerli iç görülerin kilidini açmaya hazır olacaksınız.

Tıklama Verilerinden Hangi Bilgileri Elde Edebilirsiniz?

İşletmenizin bu bilgileri toplayarak hangi bilgileri elde edebileceğini anlamak oldukça faydalı olacaktır. Tıklama akışı verilerini toplayarak, aşağıdakiler dahil olmak üzere kullanıcı yolculuğu ve davranışları hakkında bilgi edineceksiniz:

  • Kullanıcıların arama motoruna yazdığı ve sayfanızın görüntülenmesine neden olan terim ya da kelime,
  • Kullanıcının ilk geldiği sayfa,
  • Kullanıcıların sayfada nereye tıkladıkları,
  • Kullanıcıların sayfada ne kadar süre kaldıkları,
  • Kullanıcılarınn bir sonraki adımda gittikleri yer. 

Tıklama Akışı Verilerini Neden Kullanmalısınız?

Hızlı bir şekilde öğreneceğiniz gibi, tıklama akışı verilerini kullanmanın avantajlı olmasının pek çok nedeni bulunmaktadır. Tıklama akışı verilerini toplamanın gerekli olmasının en kritik nedenlerinden bazıları şunlardır:

Tıklama Akışı Verilerinin Birçok Kullanım Alanı Vardır

Tıklama akışı veri analizi algoritmalarının hazırlanmasının ve geliştirilmesinin karmaşık olduğunu kabul ediyoruz. Ancak bu sistemler devreye girdikten sonra çok yönlülük gösterirler. Ayrıca, elde ettiğiniz verilerin birçok kullanım alanı olduğunu da göreceksiniz.

Tıklama Akışı Verileri Günceldir

Tıklama akışı verileri, kullanıcıların sitenizdeki doğal davranışlarını kaydettiğinden, bunları gerçek zamanlı olarak toplayabilirsiniz. Sonuçlarınızın geri gelmesi için bekleme süresi yoktur, ihtiyacınız olan tüm bilgiler elinizin altında bulunur.

Tıklama Akışı Kapsamlı Veriler Sunar

Durmak ve kendinize büyük resmi düşünmeyi hatırlatmak zor olabilir. Neyse ki, tıklama akışı verileri bunu sizin yerinize yapacak! Bu bilgileri toplamak, size birçok kullanıcının davranışları doğal ve engellenmemiş eylemleri hakkında fikir verecektir. Veriler kapsamlıdır ve bu verilerden elde edeceğiniz içgörüler eyleme dönüştürülebilir olacaktır.

Tıklama Akışı Verilerini Toplamaya Hemen Başlayın

Tıklama akışı verilerini toplamaya,kullanıcıların web sitenizle ve rakiplerinizin web sitenizle nasıl etkileşim kurduğuna dair paha biçilmez bilgiler edinmeye hazır mısınız? Tıklama akışı veri analizini uygulamak, ekibinizin web sitesini yükseltmek ve pazarlama çabalarını iyileştirmek için ihtiyaç duyduğu şey olabilir. 

Vivarteza Daima Yanınızda

Teknoloji ve yazılım alanındaki gelişmeleri yakından takip etmek için Vivarteza’yı takipte kalın!

Vivarteza Call To Action Image

Fikirleriniz İçin Mükemmel Çözümler

Hemen Teklif Alın Hemen Teklif Alın
Paradox Illustration Image