Web Sitesi Hızı Nasıl Artırılır ? | Blog | Vivarteza

Web Sitesi Hızı Nasıl Artırılır ?

Paradox - Shape Image
Paradox - Shape Image
Paradox - Shape Image
Web Sitesi Hızı Nasıl Artırılır ? | Blog | Vivarteza

Web Sitesi Hızı Nasıl Artırılır ?

Web sitesi yükleme hızı, önemli bir SEO faktörüdür. Google, bir web sitesi yüklenmediğinde kullanıcıların sabırsızlandığını bilir. Ve kullanıcı deneyimini ana önceliklerinden biri olduğu için algoritması, yüklenmesi çok uzun süren web sayfalarını cezalandırır. Bu durumu yaşamamak adına web sitesi hızı artırmak için çeşitli yöntemler denemeniz gerekir.

Web Sitesini Hızlandırmanın Yolları

Web sitesi hızı artırmak için bazı teknikler uygulanabilir. Bunlar:

Web Sitenizin Yükleme Hızını Ölçün

Pazarlamanın en büyük gerçeklerinden biri, ölçülemeyen şeyin var olmadığıdır. Bu yüzden, web sayfanızın yüklenme hızını artırmak istiyorsanız, ilk adım onu ölçmektir. Böylece zaman içinde nasıl geliştiğini izleyebilecek ve uygulamalarınızın hangilerinin işe yaradığını keşfedebileceksiniz.

Görüntülerin Boyutunu Optimize Edin

Web sitesi hızı artırmak için görüntüleri optimize etmek çok önemlidir. Görüntüler, bir web sitesinin boyutunu ve ağırlığı büyük anlamda etkiler. Bu ağırlığı azaltmak için görselleri kullanacağınız boyutta siteye yüklemeyi unutmayın. Resimleri optimize etmek için çeşitli eklentilerden de faydalanabilirsiniz.

Eklentileri Optimize Edin

Günümüzde her türlü işlevsellik ve kolaylık için sunulmuş eklentiler var. Birçok soruna hızlı ve kolay bir çözüm olduğu için zamanla daha çok eklentiyi biriktirmek söz konusu olabiliyor. Ancak sorun şu ki, bazı eklentiler çok fazla sunucu kaynağı tüketebiliyorlar. Bu da web sitesi hızı konusunda olumsuz bir deneyime yol açabiliyor. Bu nedenle eklentileri düzenli olarak optimize etmeyi unutmamalısınız. Artık kullanmadığınız eklentiler varsa da bunları silmelisiniz.

Sık Sık Güncelleme Yapın

Eklentilerin düzgün çalışması ve gereksiz yere kaynak tüketmelerini önlemek için onları sık sık güncellemek son derece önemlidir. Genel olarak, düzenli web sitesi bakımı yapmak sizi birçok problemden ve yavaş yüklenme sürelerinden kurtaracaktır.

Tasarımınızı Duyarlı Hale Getirin

Duyarlı tasarım, web sayfanızın herhangi bir cihazda iyi bir görüntü sunacağını garanti eder. Aynı zamanda bu durum, web sitesi hızı konusunda da pek çok avantaj sağlar.

AMP Sayfaları Oluşturun

AMP, Google tarafından tam olarak web sayfalarının yükleme sürelerini iyileştirmek için oluşturulan açık kaynaklı bir projedir. Bu teknolojinin en büyük avantajı, AMP sayfalarının mobil cihazlarda anında yüklenmesi olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Vivarteza Call To Action Image

Fikirleriniz İçin Mükemmel Çözümler

Hemen Teklif Alın Hemen Teklif Alın
Paradox Illustration Image